Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Apple iSearch by Apply adlı Google gibi kendi arama motorunu geliştirmeye başladı. Birçok teknoloji geliştiricisi, web sitesi günlüklerinde Apple'ın b...

Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Apple iSearch by Apply adlı Google gibi kendi arama motorunu geliştirmeye başladı. Birçok teknoloji geliştiricisi, web sitesi günlüklerinde Apple'ın bot etkinliğini fark etti. Apple bu ziyaretlerinde neyi amaçladığını bildirmesede konuşulanlar oldukça ciddi.

Apple bot, Google Web Tarayıcısına benzer bir şekilde çalışıyor.Web Tarayıcıları, arama motorlarının web sitelerini nasıl sıralayacağını belirlemek için bunu yapar veGenellikle bunlar, kullanıcı katılımı, içerik alaka düzeyi zaman yerleşke gibi birçok faktöre bağlıdır.

Apple'ın bot tarayıcısı sayfaları son zamanlarda sıklıkla tarıyor, Temmuz 2020'de Apple, web yöneticileri için çok daha fazla bilgi içerecek şekilde 'Applebot hakkında' destek sayfasını ve belge sayfalarını güncelledi. Sadece resmi açıklaması eksik kaldı.

Google, özellikle önemli bir reklamcılık hedef grubu olan ABD'yi daha geniş bir pazar alanını kaybedebilir. Ayrıca, bu yeni arama motoru Google'ın yarattığı piyasa tekelini kırabilir ve ayrıca Google'ın gelirini büyük ölçüde etkileyebilir. Kendi akıllı telefonlarını bunun için kullanabilir.

Dünya üzerinde 1 milyarı geçen apple telefon kullanıcılarının varsayılan arama motorunun isearch olması bile google için ciddi bir kan kaybı.


Benzer Konular

Mikro Site Web Tasarım

Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir ?

Web Tasarımı Yönetim Paneli nedir?

Online Ödeme Sistemleri

Kişisel Web Sitesi Tasarımı

Web Tasarım Renk Uyumu

SSL Sertifikası Nedir ?

PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Google Hayatı Kolaylaştıran Arayüzler

Okul Web Sitesi Tasarımı

2016’da Google’da En Çok Arananlar Açıklandı

2021 Web Tasarım Trendleri

Responsive Tasarım Nedir?

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Gmail'i tahtindan edecek Inbox yayınlandı.