Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Apple iSearch by Apply adlı Google gibi kendi arama motorunu geliştirmeye başladı. Birçok teknoloji geliştiricisi, web sitesi günlüklerinde Apple'ın b...

Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Apple iSearch by Apply adlı Google gibi kendi arama motorunu geliştirmeye başladı. Birçok teknoloji geliştiricisi, web sitesi günlüklerinde Apple'ın bot etkinliğini fark etti. Apple bu ziyaretlerinde neyi amaçladığını bildirmesede konuşulanlar oldukça ciddi.

Apple bot, Google Web Tarayıcısına benzer bir şekilde çalışıyor.Web Tarayıcıları, arama motorlarının web sitelerini nasıl sıralayacağını belirlemek için bunu yapar veGenellikle bunlar, kullanıcı katılımı, içerik alaka düzeyi zaman yerleşke gibi birçok faktöre bağlıdır.

Apple'ın bot tarayıcısı sayfaları son zamanlarda sıklıkla tarıyor, Temmuz 2020'de Apple, web yöneticileri için çok daha fazla bilgi içerecek şekilde 'Applebot hakkında' destek sayfasını ve belge sayfalarını güncelledi. Sadece resmi açıklaması eksik kaldı.

Google, özellikle önemli bir reklamcılık hedef grubu olan ABD'yi daha geniş bir pazar alanını kaybedebilir. Ayrıca, bu yeni arama motoru Google'ın yarattığı piyasa tekelini kırabilir ve ayrıca Google'ın gelirini büyük ölçüde etkileyebilir. Kendi akıllı telefonlarını bunun için kullanabilir.

Dünya üzerinde 1 milyarı geçen apple telefon kullanıcılarının varsayılan arama motorunun isearch olması bile google için ciddi bir kan kaybı.


Benzer Konular

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

En iyi 2D Animasyon Programları

Web Tasarım Renk Uyumu

Bootstrap 5 Çıktı Peki Neler Değişti

Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Seo uyumlu makale nedir nasıl yazılır

Portal Web Sitesi Tasarımı

Responsive Tasarım Nedir?

5G Nedir Web Tasarım Üzerindeki Etkileri

E-Ticaret Nedir?

Bir Web Sitesi Tasarımına Nasıl Başlanır?

PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Sandbox Nedir?

Online Ödeme Sistemleri

Doktor Web Sitesi Tasarımı