Google Adsense Nedir? Reklam ile para kazanmak.

Google adsense iyi bir web tasarım çalışmasından sonra doğru yapılandırılmış, kurgulanmış siteler üzerinden reklam yayını yaparak para kazanmaktır....

Google Adsense Nedir? Reklam ile para kazanmak.

Özellikle google adsense reklam platformunu kullanarak web sitesinde reklam yayınlamak, yayınlanan reklamlar ile para kazanmak ve bu kazancı kullanmayı inceleyeceğiz.

Adsense nedir?

Google servislerinden biri olan adsense yayınlanan ücretli reklamları sitede yayınlayarak gösterim adeti ve tıklamalar üzerinden para kazanılan bir sistemdir. Google adsense üzerinden hesap açarak reklam yayınlama ilk adımı atarak başlıyoruz.

Adsense hesabı açmak çok basittir, fakar dikkat etmeniz gereken hususlarda var. Başlıklar halinde;

1.Açılış sürecinde verdiğiniz bütün bilgiler doğru olmalıdır.

2.Reklam vereceğiniz web sitesinin kodlamasının doğru yapılması.

3.Reklam yayınlanacak sitenin içeriğinin doğru şeçilmesi.

4.Reklam yayınlamadan önce belirli bir sayıda içerik girmiş olmak.

5.İçeriklerin benzersiz olması normal bir yazım standartında ve hileden uzak olmalıdır. Özellikle başka bir siteden alınmış kopya yazılar adsense onayının alınmamasına neden olur.

6.En önemli hususlardan biride yayınlanan reklamlara kendi cihazlarınızdan tıklamamanızdır. Bu şekilde gelir elde edemezsiniz ve hesabınızı tekrar kullanılmayacak şekilde kapatılmasına neden olursunuz.

Reklamlar nerden geliyor?

Google kullanıcılardan aldığı reklamları sadece kendi arama ağlarında yayınlamaz. Çeşitli mecralarda daha fazla reklam yayınlayarak reklamlara tıklanması ve günlük bakiyesini tamamlamayı hedefler.Bu bağlamda reklamlar arama ağı sonuçlarında, android aplikasyonlarında, web sitelerinde yayınlanmaktadır. Adsense ile kendi mobil aplikasyonlarınızda ve sitelerinizde yayınlayabilirsiniz.

Sitemde hangi reklamlar görünür?

Web sitenizde gösterilen reklamları siz belirlemezsiniz. Fakat bir çok ayarı yaparak kullanımını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Adsense üzerinde otomatik reklamlar ve manuel reklamlar mevcuttur.

Otomatik reklamların sayısını belirleyebilirsiniz. Adsense bu reklamları sayfanın uygun yerine yerleştirecektir. Dilerseniz menuel reklamlarla istediğiniz şablonu oluşturup reklamın nerede çıkacağını belirleyebilirsiniz. Bunun haricinde hassas kategori ayarlarını yaparak cinsel içerikli, dini gibi birçok hassas kategoride yayınlanan reklamları engelleyebilirsiniz.

Web tasarımı iyi planlanmış seo konusunda zaman harcanmış iyi içerikli bir site adsense ile gelir kazanabilir. Bununla alakalı örnekleri inceleyebilir gelirinizin hesabını yapabilirsiniz.


Benzer Konular

Apple iSearch Arama Motorunu Geliştiriyor

Bootstrap 5 Çıktı Peki Neler Değişti

Subdomain Nedir ve Ne İşe Yarar?

Özgün içeriğin önemi.

Okul Web Sitesi Tasarımı

Facebook Teşekkür Et uygulaması yayında

Google Workspace Nedir?

Seo Kuralları

Arama Motoru Optimizasyonu - Arama Motoru Reklamcılığı

En iyi 2D Animasyon Programları

Arama Motoru Kaydı Nasıl Yapılır

Seo uyumlu makale nedir nasıl yazılır

Alexa Nedir? Web sıralamasını öğrenmek.

Hazır E-ticaret Paketleri

Portal Web Sitesi Tasarımı