Blog Single

Google PageSpeed Yenilendi.

  • 19-11-2018

Google birçok web aracı ile hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Google Sayfa Hızı Test Aracı (Google PageSpeed Insights) bunlardan biri. Özellikler web sitesi geliştiriciler, SEO hizmeti sunanlar ve bu işlere merakı olan web sitesi sahiblerinin kullandığı bir araç olan Google PageSpeed Insights'ı Google yeniledi.

Güncellenen Sayfa Hızı Test Aracı artık daha detaylı bilgiler sunuyor. Araç ile web sitenizin Masaüstü ve Mobil versiyonunnu test edip hız verilerini görebilirsiniz. Test edilen sitenin durumunu 0-100 (hızlı), 50-89 (ortalama), 0-49 (yavaş) şeklinde hız aralıkları ile görmeniz mümkün. Yapılan test sonucuna göre yapmanız gereken geliştirmeleri çok pratik bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu geliştirmeleri yaparak web sitenizin hızlandırmanız mümkün.

Google Sayfa Hızı Test Aracı; Google Chrome verilerini kullandığı için elde edilen sonuçların oldukça sağlıklı olduğunu belirtmek gerek.

Bir önceki versiyonda optimize edilmiş görselleri ve css gibi dökümanları indirebiliyordunuz. Yeni sürümde bu fonksiyonu göremedik.

Google Sayfa Hızı Test Aracı denemek için

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.renklikare.com%2F&tab=desktop

adresini ziyaret edebilirsiniz.

Renkli Kare Yazılım Departmanı