Blog Single

Google Workspace Nedir?

  • 05-11-2020

Google'ın profesyonel üretkenlik araçları koleksiyonu G Suite 10 yılı aşkın süredir kullanılmaktaydı. Tabi bu süre içerisinde insanların çalışma şekilleri de değişti. G Suite de kendini geliştirmek zorunda kaldı.

Kullanılan araçlar arasında Gmail, Google Talk, Google Takvim ve Google Page Creator vardı. Çalışma şekillerinin gelişmesi ile zamanla araçlar Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Formlar, Google Drive, Google Sohbet ve Meet’i içerecek şekilde genişledi.

Yani Workspace, G Suite’in zamanla evrimleşmiş halidir. Workspace ile aynı araç setlerini premium özellikler ile belirli bir ücret karşılığında kullanma olanağına sahip olursunuz.

Bu araçlar kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır, fakat bazı özelliklerden yoksundurlar.

Google Workspace Nedir?
Aslında Google Workspace, G Suite ile aynı hizmettir. Bu, Google’ın 2020 yılı boyunca yaptığı birkaç değişikliğin sonucu ortaya çıkan markadır. G Suite oluşturan ayrı araçlar birbirleriyle daha derin bir entegrasyon girmiştir. Gmail, Dokümanlar, Google Sohbet, Meet vs. arasında geçiş yapmak yerine her şey tek bir merkezi noktada toplanmıştır.

Google Workspace Ücretsiz mi?
Tabiki Google Workspace ücretsiz bir hizmet değildir. Ancak Workspace’te bulunan tüm araçların ücretsiz sürümleri de var. Google Workspace profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak birkaç farklı fiyatlandırma paketleri vardır.
Google Workspace Nedir?