Blog Single

Online Ödeme Sistemleri

  • 29-10-2020

Bu yazımızda sizlere web sitenizde size tahsilat kolaylığı sunan Online Ödeme Sistemlerinden bahsedeceğiz.

E-ticaret veya online tahsilat yapmak isteyen firmalar kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme almak için ihtiyaç duydukları sanal POS altyapısını iki farklı şekilde sistemlerine dahil edebilirler. Bunlardan birincisi, herhangi bir bankaya ya da birden çok bankaya başvurarak, bu banka ya da bankaların hazırlamış oldukları sanal POS kodlarını tek tek sitelerine ekleyebilirler ya da Online ödeme sistemi ile sanal POS hizmeti veren kuruluşlardan bu hizmeti düşük komisyon oranları ile tek noktadan alabilirler.

Online ödeme sistemleri, web sitenizden kredi kartlarından tahsilat yapılabilmesini sağlayan, bir noktadan hizmet aldığınız fakat birçok bankanın sistemini kullanmanıza olana sağlayan web tabanlı yazılım sistemidir. Böylece birçok banka ile evrak karmaşası ve başvuru süreçleri ile uğraşmadan e-tahsilat sistemine sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda bu sistemi web sitenize entegre edecek bizim gibi yazılım firmalarınında işini kolaylaştıran dolayısı ile sizide ek yazılım masraflarından da koruyan bir altyapı olmuş oluyor.

Online ödeme sistemlerinde bankalar ile tek tek anlaşma yapmanıza gerek yok. Bu hizmeti veren bir hizmet sağlayıcı ile anlaşıp tüm bankaların sistemini kullanmanız mümkün. Ülkemizde en çok tercih edilen online ödeme sistemlerine İyzico, İpara, Payu, Paynet, Paytr ve BKM Ekspress örnek olarak verilebilir.

Online ödeme sistemlerinin sunduğu yönetici paneli sayesinde alınan bütün ödemelerin takibi kolayca yapılabilir. Online işlem raporları çıkarılabilir ve kullanılan muhasebe / ERP programı ile tam entegrasyon yapılabilir.

Online ödeme sistemleri tarafından sunulan sanal POS hizmeti ve diğer tahsilat yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için, info@renklikare.com e-posta adresine mesaj gönderebilir ya da 0216 574 61 44 numaralı telefonu arayarak uzmanlarımızdan detatylı bilgi alabilirsiniz.