PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?

PageRank, Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucunda, sitenize verdiği değeri gösteren 0'dan 10'a kadar olan bir puandır....

PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?

PageRank, Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucunda, sitenize verdiği değeri gösteren 0'dan 10'a kadar olan bir puandır. Bu değer genel olarak özgün bir içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı veren sayfaların kalitesine göre bağlı olarak değişebilmektedir. Bu puanı yükseltmek sizin elinizde olan birşeydir. Pagerank, değer olarak sitenizin Google tarafından arama sonuçlarında sıralanmasını ve Google tarayıcısının sitenizi kontrol etme sıklığını etkilemekte ve daha iyi sonuçlar çıkartmaktadır.


PageRank, sitenizin değerini ve kalitesinin göstergesidir. Yanlış anladığımız ve çok kez karıştırdığımız bir düşünce var. Oda "site sıralamasının tek yolu PageRank' tır." düşüncesidir. Hayır asla böyle bir şey diyemeyiz. Yani site sıralamasını değiştiren sadece PageRank değildir. Sitenin önemliliğine ve benzeri bir çok etkenede bakılmaktadır.


NOT1: Yeni açılan sitelerde hızlı bir şekilde arama sonuçlarında yükselmesini engelleyen Google Sandbox sistemlerini de kullanmaktadır. Bu sisteme giren internet sitesi 3-6 ay arası Google tarafından sınanır ve daha sonra bu sınanmanın sonucunda internet sitesi iyi yerlere getirilebilmektedir. 

NOT2: PageRank değerleri günlük olarak değişmektedir.


Benzer Konular

Google Analytics İle Sitenizi Kimler Ziyaret Etmiş Öğrenin

Arama Motoru Kaydı Nasıl Yapılır

Facebook Teşekkür Et uygulaması yayında

Google Adsense Nedir? Reklam ile para kazanmak.

Backlink Nedir?

En iyi 2D Animasyon Programları

Google Algoritması Güncellemesi

Google Analytics artık mobil!

2014 yılında Google da en çok arananlar

Adobe Muse nedir?

5G Nedir Web Tasarım Üzerindeki Etkileri

Arama Motoru Optimizasyonu - Arama Motoru Reklamcılığı

Özgün içeriğin önemi.

Yeni Siteniz için Doğru link yapısı oluşturma

Bootstrap 5 Çıktı Peki Neler Değişti