Seo ile Google'da Sitenizi Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

Seo hakkında kısaca tanımlamalarda bulunmuştuk sizlere .genel anlamda Seo kelimesinin ne anlama geldiğini “Seo Nedir?” Aciklamistik Şimdi ise.....

Seo ile Google'da Sitenizi Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

Seo ile Google'da Sitenizi Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

Eski makalelerimizde Seo hakkında kısaca tanımlamalarda bulunmuştuk sizlere.genel anlamda Seo kelimesinin ne anlama geldiğini “Seo Nedir?” aciklamistik.Şimdi ise Seo nasılyapılır konularını detaylandıracağız.

Makalemizde teknik konulara çok fazla girmeden başlangıç seviyesindeinceleyeceğiz.Daha sonraki makalelerimizde Seo nun her tekniği hakkında geniş anlatımlar bulabiliceksiniz.Seo kavramı ingilizce bir terim olarak sistemlerimize dahil edilmiş olup Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Seo google,yahoo,bing gibi firmalar seo kavramının en sık kullanıldığı platformlardır dolayısıyla Seo yapılırken arama motorlarının kurallarına dikkat etmekve bu kurallara uymak gerekir.Seo yapmadan önce ilk yapılması gereken işlem seoluk araştırmasıdır.
Çünkü koyulmuş olan bu kuralların %100 olarak kısa sürede çözülmesi mümkün değildir ancak her sitenin üst sıralarda ve ilk sayfalarda çıkması teknik olarak mümkün olmadığı için bu noktada devreye tecrübe girmektedir.Bu yüzden öncelikle seo’luk araştırması yapıp başarılı olmuş web sitelerin yöntemleri tamamen olmasada belli ölçülerde izlenmelidir.

Seo İlk Adımları

İlk yapacağımız seoluk adımında dikkat etmemiz gereken önemli noktalardan biri ise yaptıracağımız web sitesinin düzenli vesistemli bir kod yapısına sahip olmasıdır.Yapılmadıgı takdirde tarayıcılar hatalı yada karmaşık yazılmış web sitelerine güvensiz yada kalitesiz gözüyle bakmaktadırlar.

kullanılan bir başka yöntem ise bol içerik barındırmak ve bu içeriklerin web sitedeki kod boyutuna oranıdır.Çünküweb sayfamızda ne kadar çok içerik var ise,tarayıcılar o web sitesinin altyapısının sağlam olduğunu düşünür ve web sitesini üst sıralara çıkartmaya başlar.

E-ticaret sektörünün genişlemesi e-¬ticaret tabanlı web sayfalarının yönetici panellerinin yapılmasına ve bu panellerin geliştirilmesineolanak sağladı.Birçok panelde seo çalışması yapabileceğimiz bölümler bulunmakta,bu bölümlere sattığımız ürünlerle ilgili en çok aranananahtar kelimelerden minimum 3 maksimum 5 tane yazıp tarayıcılarda görülmesi sağlanmaktadır.Bir başka yöntemde backlink, yani web sitenizin

linkinin farklı sitelerde dağıtılması ve tarayıcılar tarafından indexlenmesi yine web sitemizi üst sıralara götürecek önemli bir faktördür.

 

Müşterileriniz Sevdiği sayfalar yaratmak!

Sitenize günlük gelen ziyaretçi sayısı,sitede kalma süresi ve sitede gezinilen sayfa sayısı ne kadar fazla ise tarayıcılar web sitenizi o kadar

güvenli bulacaklar ve sevdiği web sitelerin listesine eklemiş olacaklar. Aktarmış olduğumuz bu yöntemler dışında daha onlarca özel strateji ve methotbulunmaktadır.Son olarak seo da bilmemiz gereken en önemli nokta, sadece iyi bir seo çalışması yapmış olmak değil, bu çalışmaları sürekli ve günceltutup üst sıralardaki yerimizi korumak olmalıdır.İyi günler diler makalemizi okudugunuz için tesekkür ederiz.


Benzer Konular

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir ?

Google My Business Nedir?

BTK Nedir? BTK iletişim bilgileri

Sandbox Nedir?

SSL Sertifikası Nedir ?

PageSpeed Insights Nedir?

Adobe Muse nedir?

Web Tasarımda Domain (alan adının) Önemi

Okul Web Sitesi Tasarımı

“500 SSL negotiation failed” uyarısı nedir?

Kişisel Web Sitesi Tasarımı

Google Hayatı Kolaylaştıran Arayüzler

2D animasyon reklam

Arama Motoru Optimizasyonu - Arama Motoru Reklamcılığı