Blog Single

Yeni Siteniz için Doğru link yapısı oluşturma

  • 05-11-2014

Planladığınız, tasarladığınız, geliştirdiğiniz ve hayalini kurduğunuz yeni siteyi hayata geçirdiniz. Siteniz artık hayata geçti ancak google aramalarında üst sıralara çıkmak için çalışmalar daha yeni başlıyor. Siteniz otorite sahibi olduğu sürece muazzam olabilir.peki bunu yerine getirebilmek ve sitenizi o beklediğiniz muazzam aşamaya getirmek için ne yapmalı? gelin bir göz atalım.

 

 

           Asla bu Şekilde Link Oluşturmaktan Kaçının
  

  •   İlk önce link oluştururken uzak durmanız gereken bazı yöntemleri bilmeniz gerekir. tabi basit  olanları bilmeniz yeterlidir.
  •   Link ağlarını kullanmayın.
  •   Link satın almayın.
  •  Link takası yapmayın.
  •  Dizinlere başvuru yapmayın.
  •  Aptal olmayın


Birçok yeni site otorite sahibi olabilmek için bu yollara başvururlar ancak tamamen sitelerine zarar verirler siteler bu linklerle dolup tasar Bu yöntemlerden uzak durulmalıdır.
Herhangi bir linke sahip olmamaktan çok daha kötü olan şey zararlı ve düşük kaliteli linklere sahip olmaktır. Bu şekilde hareket ederseniz otorite oluşturmak yerine sitenizi içinden 
çıkılması zor bir duruma sokmuş olursunuz. Çok daha kötüsü siteniz ceza alabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.
        
        Doğru link yapısı nasıl olmalıdır
    
Artık stratejik anlayış, içerik geliştirme ve kişisel marka oluşturma devri. Klasik link oluşturma dünyası içerik pazarlamanın yükselişi ile ortadan kalktı.Yaklaşımınız burada çok önemlidir ancak tek bir açıdan yaklaşmak pek fayda sağlamayabilir.Bu nedenle link oluşturmak için taktiksel ve     yöntemsel bilgileri takip etmek doğru olmayabilir. Artık itibar ve otorite kazanmak için stratejiler oluşturmalısınız. Bunu başardığınız zaman  linkler otomatik olarak gelmeye başlayacaktır. Ancak bazı tehlikeleri atlatmak zorundasınız ve en önemlisin stratejik düşünmelisiniz

       Pazarlamacısı Oldugunuzu düsünün


Her şey buradan başlar. İçerik pazarlaması olmadan link oluşturma yapılamaz. Burada yer alan yöntemlerin her birini değerlendirmekistiy orsanız öncelikle güçlü içerikler oluşturmalısınız.Eğer sitenize link gelmesini istiyorsanız, sitenizde içerik yer almalıdır.
        

      İletişimci Olun
        
İnsanlar insanlardan alışveriş yaparlar. İnsanlar insanlara link verirler. Siteye link vermezler. Yazara, bir içeriğe veya uygun bir bilgi kaynağına link verirler. Bu şekilde bir iletişim örgüsü bulunmaktadır,arka planda ise güven ve bilgi vardır.Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse; beğenme, bilme ve güvenme faaliyetlerinin kesiştiği noktada link verme vardır.
        
      Aklınızda bulunması gereken birkaç pratik bilgi:
     
İnsanların radarına girmek ile işe başlayın. Bağlantılar kurdukça varlığınızı geliştirmeye başlarsınız ve insanlar sizin kim olduğunuzu anlamaya başlarlar.Diğer siteler ve yazarlarla iletişiminizi güçlendirin. Bunu link değişimi olarak görmemelisiniz. Profesyonel bir bağ kurmalısınız.
Kendi alanınızda bulunan profesyoneller ile iletişim kurarak itibarınızı geliştirin. Onlardan yardım isteyin, onlara destek sunmaya çalışın veya sadece iletişim kurun.
        
        
      Kişisel Marka Oluşturucusu Olun
        
Kişisel markanızı oluşturduğunuz zaman yüksek kaliteli ve değerli linkler üretebilirsiniz. Bu sayede dışarıdan daha fazla link alabilirsiniz çünkü oluşturduğunuz linkler ekstra değere sahiptirler.Link oluşturma artık bir tür bağlantı oyunu haline dönüştü. Link alabilmek için artık marka bilinirliği oluşturmalısınız. Link almak için artık kişisel bir markaya ihtiyacınız vardır.
        
     Sosyal Paylaşımcı Olun


Sitenizin verilerinizi analiz etmeye başlarsanız sosyal medyadan önemli miktarlarda geri dönüşümler aldığınızı görürsünüz. Sitelerin büyük bir bölümü neredeyse toplam trafik miktarlarının yarısını sosyal medya üzerinden almaktadır. Bu muazzam bir trafik akışı demektir.
Bu trafik link geri dönüşümü anlamına gelir. İnsanlar sosyal platformlar üzerinden sitenize ulaşırlar, onu paylaşırlar ve ona link verirler. Sitenizde bir yazı paylaştığınız zaman onu sosyal medyada paylaşın. Gerekirse aynı yazıyı birkaç kez paylaşın.
        
Sevgilerimizle RENKLİKARE WEB AJANSİ