Hazır E-ticaret Paketleri

E-ticaret hacminin artmasıyla birlikte "benimde bir e-ticaret sitem olsun" diyenler için hayatı kolaylaştıran hazır paket e-ticaret çözümleri...

Hazır E-ticaret Paketleri

2004 yılından bu yana e-ticaret alanında tüm dünyada oldukça hızlı bir ilerleme kaydedildi. Artık neredeyse mahallemizdeki bakkal dahi bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünür duruma geldi. Hal böyle olunca oluşan bu talepleri karşılamak için birçok yazılım firması paket çözümler sunmaya başladı. Hatta yazılım, tasarım işlerinden anlayan bazı yazılımcılar bile kendileri için geliştirdiği bir e-ticaret altyapısını oluşan bu talepleride değerlendirerek; küçük bir firma kurarak paket çözüm şeklinde satışa sundu. 

Hazır e-ticaret paketleri işimizi ne kadar kolaylaştırır? Bize neler sunar? Ne kadar yararlı? Ne kadar yönetici ve kullanıcı dostudur?

Tüm bu ve benzeri sorular hızlı, maliyeti düşük ve güvenilir bir e-ticaret sitesi satın almayı düşünenlerin aklına takılan sorulardır. Hazır e-ticaret paketleri ihtiyaçları karşılama açısından baktığınızda site sahibinin %80 ihtiyacını karşılayacaktır. Kullanıcı tarafından baktığınızda da yine aynı ölçüde ihtiyaçları karşılayacaktır. Peki artılar ve eksiler nelerdir?

Avantajları; 
Hazır bir e-ticaret sitesi 1 gün içerisinde kurulup ürün girişi yapılabilcek hale gelir. Maliyeti özel yazılımlara göre çok düşüktür. 1500-2000TL cıvarında bir bütçe ile sitenizi yayına açabilirsiniz. Bazı firmaların sunduğu fırsatlarla sanal pos, SSL gibi ek ürünlere para bile ödemeyebilirsiniz. Belki çok beğenmeyeceksiniz ama sunulan onlarca hazır tasarımlar içerisinde seçim yapabilirsiniz. Eğer daha önce e-ticaret ile ilgili bir bilginiz yoksa maliyet açısından da baktığınızda aldığınız risk daha az olacaktır. Yönetim paneli fonksiyonları her sektöre hitap edebilmek için çok geniştir şeklinden avantajlarını sıralamak mümkündür.

Dezavantajları;
Site sahibi paket içerisinde bulunmayan özel bir fonksiyon v.b. bir eklenti isterse bunun yapılması çok zordur. Web sitenin yazılımı genel olarak ihtiyaçları karşılayacak şekilde planlanır ve kişiye özel düzenlenmez. Özel bir tasarım istediğinizde satın aldığınız firma bunun için sizden paket fiyatına göre biraz daha fazla para ister. Biraz tasarım işlerinden anlıyorsanız veya bir çalışanınız varsa kendiniz tasarım giydirmesi yapmak isterseniz yapıyı anlamak için fazla zaman harcamanız gerekebilir. Bir başka web tasarım firmasından size tasarım yapmasını isteyecek olursanız satın aldığınız paketin yapısını bilen, güzel bir tasarım yapabilecek firma bulmanız çok zor olur. 

Genel olarak; eğer e-ticarette yeni iseniz bazı durumlardan feragat ederek minimum risk ile hazır e-ticaret paketi sizin için biçilmiş kaftan olabilir. 

Bol e-ticaretli günler...

***************************
Renkli Kare Proje Takımı


Benzer Konular

Web Tasarımda Domain (alan adının) Önemi

Google Hayatı Kolaylaştıran Arayüzler

Google Analytics İle Sitenizi Kimler Ziyaret Etmiş Öğrenin

Facebook Teşekkür Et uygulaması yayında

SEO için ince ayarlar

PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir ?

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Yeni Siteniz için Doğru link yapısı oluşturma

Subdomain Nedir ve Ne İşe Yarar?

Web Tasarımı Yönetim Paneli nedir?

W3C standartlarında web sitesi yapmak.

Keywords Nedir? Nasıl Yazılmalı?

Bir Web Sitesi Tasarımına Nasıl Başlanır?

Seo uyumlu makale nedir nasıl yazılır