W3C standartlarında web sitesi yapmak.

W3C standartlarında web sitesi yapmak....

W3C standartlarında web sitesi yapmak.

W3C (World Wide Web- Dünya çapında Ağ) in kısalmasıdır. TSE nin web standartları hali olarak düşünebilirsiniz. W3C de; web’in standartlarını belirleyen bir örgüttür.

Bu örgütün temel amacı HTML çıktılarının bütün tarayıcılarda ve cihazlarda sağlıklı sonuç oluşturulmasını sağlamaktır. Bu sağlıklı sonuçların sağlanması demek yaptığınız web sitelerinin hatalardan arındırılmış, tüm cihazlarda rahatlıkla görüntülenebilen web siteleri oluşturmamız demektir.

W3 standarlarında oluşturulmuş bir web sitesi ile ziyaretçilerin web sitesine sağlıklı ulaşmasını sağlamış oluruz. Ayrıca W3 standartların da hatalardan arındırılmış bir web sayfası Google v.b. arama motorlarında, arama sonuçlarında web sitemize artı puan sağlayacaktır. Web sitemizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına neden olacaktır.

W3C standartlarına uygun web sitelerinin boyutları da azaldığı ve hata içermediği için de hızlı yüklenmektedir.

Yaptığınız web sitelerinizin bu standartlara uygunluğunu http://validator.w3.org/ adresinden kontrol ederek görebilirsiniz. Web sitesinin barındırdığı hataları satır satır listeleyen bu siteden güncellemeleri yaparak tekrar kontroller sağlayarak sitenizi hatalardan ve uyarılardan arındırabilirsiniz.


Benzer Konular

Mobil Web Tasarım

Portal Web Sitesi Tasarımı

Doktor Web Sitesi Tasarımı

Google Hayatı Kolaylaştıran Arayüzler

Facebook Teşekkür Et uygulaması yayında

Google Analytics artık mobil!

Web Tasarım Renk Uyumu

Arama Motoru Optimizasyonu - Arama Motoru Reklamcılığı

Responsive Tasarım Nedir?

E-Ticaret Nedir?

Sandbox Nedir?

SEO için ince ayarlar

Yeni Siteniz için Doğru link yapısı oluşturma

Okul Web Sitesi Tasarımı

Backlink Nedir?