Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Web Tasarımı Aşamaları...

Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Web tasarımına başlarken Döküman temini ve müşteri hakkında bilgi edinilir. Sizin hazırlayacağınız (ihtiyaç duyulan) firma profili, ürün bilgileri, iletişim bilgileri ve ilgili fotoğraflar temin edilir. Kurumun tanıtımını en üst seviyede tutabilmek için tüm dökümanların ve fotoğrafların temin edilmesi sonunda kurumun genel çalışma prensipleri, üretim ve hizmetleri, sektöründeki konumu hakkında genel bilgi toplanır. Web sayfasında yayınlanacak bilgiler ve genel tasarımda kullanılacak görsel grafiklerin seçimi yapılır. Bu seçim sayesinde kurumsal kimlik, web sayfasına tam olarak lanse edilmiş olur.

Son olarak tüm dökümanlar elde edildikten sonra fotoğraflar ve diğer imajlar optimize edilirek, gereği halinde görsel efektler uygulanır ve websitesinde yayına uygun hale getirilir.

Alan Adı Tescili ve Hosting

Belirlenen alan adı tescili (örn: www.firmaismi.com) ve hosting alanı alınır. Proje demo aşamasına gelene kadar, firmanın adres, telefon ve e-mail bilgilerini içeren Tasarım Aşaması sayfası hazırlanır. Proje başlangıcından itibaren web sayfasında firmaya ait ulaşım ve iletişim bilgileri tüm dünyaya açılmış olur.

Web Tasarım ve Yayını

Proje için gerekli tüm ihtiyaçlar giderildikten sonra hayal etmeye başlanır. Projeye ait demo tasarımı yapılarak geçici bir domain altında, gerçek internet ortamında müşterinin beğenisine sunulur.

Sunum sonunda mütabık olunduğunda, projenin tasarımı son haline getirilerek internet üzerinde yayınına başlanır. Web sayfasının arama motorlarına kaydı yapılır.

Web sayfasının yayınlanmasının ilk 7 (yedi) günlük sürecinde test edilerek, görülen eksiklik veya aksaklıklar giderilir. 7 (yedi) günlük test süreci sonunda artık web sayfanız tam anlamıyla yayına, siz ise sürekli artış gösterecek olan müşteri portföyünüze hizmet vermeye hazır hale gelirsiniz.


Benzer Konular

Gmail'i tahtindan edecek Inbox yayınlandı.

Responsive Tasarım Nedir?

Mobil Web Tasarım

Backlink Nedir?

Google Analytics İle Sitenizi Kimler Ziyaret Etmiş Öğrenin

2014 yılında Google da en çok arananlar

Google Analytics artık mobil!

Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir ?

2D animasyon reklam

Google Adwords- İnternet reklamcılığı

Seo ile Google'da Sitenizi Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

En iyi 2D Animasyon Programları

SEO için ince ayarlar

Subdomain Nedir ve Ne İşe Yarar?

PageRank Nedir ? Ne İşe Yarar ?