Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

Google maps kaydı nasıl yapılır, web tasarım çalışmalarında nasıl kullanılır, google haritalarım ile my business arasındaki farklar nelerdir....

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda size google haritalarım servisini kullanarak bir yer eklemenin aşamalarını anlatacağız. Bir işletmenin haritasını oluşturmak için google my business uygulamasını kullanıyoruz. Bu yazımızı okumadıysanız buradan okuyup işletmenizi kayıt edebilir oradaki harita kaydı özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu yazıda ise bir işletmeyi doğrudan haritalara eklemeyi inceleyeceğiz. Öncelikle https://www.google.com/intl/tr_TR/maps/about/mymaps/ adresine girip başlayın butonuna basıyoruz.

Karşımıza çıkan ekrandan yeni harita oluştur diyoruz ve google maps karşımıza geliyor.

Bu aşamadan sora ekleyeceğimiz noktayı bulup buraya bir pin işaretçisi ekliyoruz.

Harita ile alakalı stil özelliklerini isteğe bağlı şekilde düzenliyoruz. Ad, adres ve diğer bilgileri girdikten sonra paylaş seçeneği ile herkesin kullanımına açık hale getiriyoruz. İframe kodunu alıp bir web sitesinde bir sayfada yerleştirip haritanın orada görüntülenmesini sağlayabiliriz.

Özellikle bir işletmeyi kaydetmek için kullanılmamalıdır. Örneğin bir gezi bloğu yazıyorsanız bu özellik sayesinde bahsettiğiniz yeri pinleyip okuyucuların kolaylıkla bulmasını sağlayabilirsiniz.

Web tasarım süreçlerinde yaygın bir şekilde kullanılan maps özelliği kullanıcıların yol tarifi alması için oldukça önemli bir eklentidir.


Benzer Konular

Web Tasarım Fiyatları nasıl belirlenir ?

Bir Web Sitesi Tasarımına Nasıl Başlanır?

SSL Sertifikası Nedir ?

Hazır E-ticaret Paketleri

Seo ile Google'da Sitenizi Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

2016’da Google’da En Çok Arananlar Açıklandı

MailChimp Nedir? E-Mail Marketing Nasıl Yapılır

E-ticaret Sitesi Web Tasarım

Doktor Web Sitesi Tasarımı

Bootstrap 5 Çıktı Peki Neler Değişti

Captcha nedir? Google reCAPTCHA nasıl kurulur.

Kişisel Web Sitesi Tasarımı

Mikro Site Web Tasarım

Keywords Nedir? Nasıl Yazılmalı?

Google PageSpeed Yenilendi.